Lasīšanai: 1 minūte

Nedēļa summētā darba laika gadījumā

J
jautā:
15. septembrī, 2019
Elisa

Man ir summētais darba laiks, nedēļas griezumā jānostrādā 56 stundas. Kāds būtu korekts nedēļas grafiks? No pirmdienas līdz svētdienai vai arī no ceturtdienas līdz ceturtdienai (kad septiņās dienās jānostrādā 5 dienas pa 12 h)?

A
atbild:
04. oktobrī, 2019
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Darba tiesību nodaļas vadošā juriskonsulte

Nedēļa ir jebkuras septiņas dienas pēc kārtas. Šāda interpretācija izriet no Darba likuma 143. panta pirmās daļas, kas noteic, ka “nedēļas atpūtas ilgums septiņu dienu periodā nedrīkst būt īsāks (..)”

Sagatavojot summētā darba laika grafiku, darba devējam jāievēro, ka jebkurās septiņās dienas, piemēram, no pirmdienas līdz svētdienai, no trešdienas līdz otrdienai u. tml., darba laiks nedrīkst pārsniegt 56 stundas.