Lasīšanai: 1 minūte

Vai, atdalot atsevišķus novadus no Latgales, tiek pārkāpta Satversme

J
jautā:
03. septembrī, 2019
Dainis

Vai, atdalot Krustpils novadu, Barkavas pagastu, Liepnas pagastu un Varakļānu novadu no Latgales, netiek pārkāpta Satversme? Satversmes tiesas 2007. gada 29. novembra spriedums lietā Nr. 2007-10-0102, 121. lpp.: “Līdz ar to Latvijas Republikas proklamēšanas laikā ar Latgales jēdzienu tika apzīmēti Vitebskas guberņas Daugavpils, Rēzeknes un Ludzas apriņķi.” 131. lpp. – “Ar Latgales jēdzienu Satversmes 3. pantā apzīmēti Vitebskas guberņas Ludzas, Rēzeknes un Daugavpils apriņķi. Savukārt Abrenes apvidus uzskatāms par jauniegūtu teritoriju, ko Latvija pievienoja savai teritorijai pēc Miera līguma spēkā stāšanās. Līdz ar to, slēdzot Robežlīgumu, Satversmes 3. pants nav aizskarts.”

A
atbild:
06. septembrī, 2019

Latvijas Republikas Satversme netiek pārkāpta, jo Satversme neparedz valsts iekšējo teritoriālo dalījumu robežas Vidzemē, Latgalē, Kurzemē un Zemgalē.