Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Ja iestiklotai lodžijai nomaina logus

J
jautā:
18. jūlijā, 2019
Elīna

Dzīvoklī daudzdzīvokļu namā jau 20 gadus ir iestiklota lodžija. Nepieciešams nomainīt logus. Vai ir vajadzīga būvvaldes atļauja vai kādi citi dokumenti, ja logus nevis liks pa jaunam, bet gan aizvietos vecos?

A
atbild:
23. jūlijā, 2019
Rīgas pilsētas būvvalde
Kristīne Bašķere, Vadītāja biroja galvenā speciāliste

Ja iestiklotais lodžijas risinājums būvvaldē ir bijis saskaņots, tad analoga iestiklojuma risinājums būvvaldē nav jāsaskaņo.

Taču, ja lodžijas risinājums būvvaldē nav bijis saskaņots un lodžiju plānots aizstiklot, neveicot citus fasādes būvdarbus (t. i., bez pievienošanas dzīvoklim), būvvaldē jāiesniedz Dzīvokļa īpašuma likumā noteiktajā kārtībā pieņemts kopīpašnieku vairākuma lēmums (rakstiska piekrišana) un sertificēta speciālista izstrādāta ēkas vizuālā izskata un attiecīgās fasādes lodžiju aizstiklojuma skice ar skaidrojošu aprakstu (Ministru kabineta noteikumu Nr. 529 “Ēku būvnoteikumu” 42. punkts).

Papildu informāciju par tiesisku lodžiju iestiklošanu Rīgas administratīvajā teritorijā skatīt šeit.