Kad izmaksā atlaišanas pabalstu

J
jautā:
08. jūlijā, 2019
Inese

Kad aizgāju no darba skolā, kurā biju nostrādājusi vairāk nekā 6 gadus, saņēmu tikai galīgo algas aprēķinu un atvaļinājuma kompensāciju 1 mēnešalgas apmērā. Vai man pienācās arī atlaišanas pabalsts?

A
atbild:
12. jūlijā, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Lai atbildētu uz Jūsu jautājumu, ir jāzina visi apstāķļi un jāredz dokuments, kāpēc darba attiecības ir izbeigtas.

Atlaišanas pabalstu nemaksā visiem un vienmēr. Atlaišanas pabalsta izmaksa ir saistīta ar darba uzteikumā norādīto pamatojumu.

Darba likuma 112. pants nosaka, kādos gadījumos un kādā apmērā izmaksājams atlaišanas pabalsts:

Ja darba koplīgumā vai darba līgumā nav noteikts lielāks atlaišanas pabalsts, uzteicot darba līgumu šā likuma 101. panta pirmās daļas 6., 7., 8., 9., 10. vai 11. punktā noteiktajos gadījumos, darba devējam ir pienākums izmaksāt darbiniekam atlaišanas pabalstu šādā apmērā:

1) viena mēneša vidējās izpeļņas apmērā, ja darbinieks pie attiecīgā darba devēja bijis nodarbināts mazāk nekā piecus gadus;

2) divu mēnešu vidējās izpeļņas apmērā, ja darbinieks pie attiecīgā darba devēja bijis nodarbināts piecus līdz 10 gadus;

3) triju mēnešu vidējās izpeļņas apmērā, ja darbinieks pie attiecīgā darba devēja bijis nodarbināts 10 līdz 20 gadus;

4) četru mēnešu vidējās izpeļņas apmērā, ja darbinieks pie attiecīgā darba devēja bijis nodarbināts vairāk nekā 20 gadus.