TĒMA: Mājoklis

Piekļuves servitūts

J
jautā:
21. jūnijā, 2019
Imants

Manas saimniecības ēkas aizmugurējā siena ir robeža ar kaimiņu, tāpēc to neredzu un arī piekļūt tai nevaru, jo kaimiņš mani savā teritorijā neielaiž. Gribu šai sienai piekļūt, lai pārbaudītu, vai tā netiek apzināti bojāta, jo ēkas iekšpusē uz šīs sienas ir parādījies liels, slapjš pleķis. Kā man rīkoties, lai es varētu apsaimniekot un uzturēt kārtībā man piederošo īpašumu?

A
atbild:
08. jūlijā, 2019

Minēto piekļuves tiesību īstenošanai varētu piemērot servitūta jēdzienu, līdzīgi kā situācijās, kad zemes īpašnieks nevar piekļūt savam zemes gabalam, nešķērsojot cita īpašnieka zemes īpašumu. Šādos apstākļos ir nodibināms ceļa servitūts. Ja jau ir izveidojies konflikts un panākt šāda servitūta nodibināšanu vienojoties nav iespējams, risinājums ir rodams tikai tiesas ceļā.

Plašāk ceļa servitūta jēdziens ir apskatīts LV portāla rakstā “Ceļa servitūts – mana zeme cita labumam”.