Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Autoram jāveic iemaksas, ja alga mazāka par 430 eiro, bet honorārs lielāks

J
jautā:
18. jūnijā, 2019
Kristīne

Vai man jāreģistrējas kā pašnodarbinātajam, ja vienlaikus saņemu autoratlīdzību un esmu darba ņēmējs, bet nesaņemu minimālo algu?

A
atbild:
27. jūnijā, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja autoratlīdzības saņēmējs ir darba ņēmējs un darba alga nesasniedz 430 eiro, ir jāveic valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI) kā pašnodarbinātai personai no brīvi izraudzītiem ienākumiem, kuri nevar būt mazāki par 430 eiro mēnesī, un Valsts ieņēmumu dienestā jāiesniedz pašnodarbinātā ziņojums. Ja mēnesī saņemtā autoratlīdzība ir mazāka par 430 eiro, autors no tās VSAOI var neveikt.