Vai ir tiesības iepazīties ar pedagogu novērtējumu?

J
jautā:
07. jūnijā, 2019
Agita

Labdien! Novada dome š. g. 17. aprīlī apstiprināja pedagogu novērtēšanas dokumentu. Mūsu iestādē tika veikta pedagogu novērtēšana pēc dažādiem kritērijiem. Vērtētāji bija vadītāja, vadītājas vietniece izglītības jomā un arodbiedrības vadītāja. Jāpiebilst, ka pie domes apstiprinātajiem kritērijiem iestāde bija pievienojusi savus apakšpunktus. Darbinieki ar kritērijiem tika iepazīstināti ļoti virspusēji. Vai man ir tiesības saņemt izvērtējuma rezultātu kopiju ar vērtētāju parakstiem? Vadītāja atteicās izsniegt vērtējuma kopiju. Arī uz redzētā eksemplāra parakstu nebija. Ja reiz tas ir domes apstiprināts dokuments, manuprāt, ir jābūt gan kopijai, gan parakstiem.

A
atbild:
01. jūlijā, 2019

Darba likuma 16. nodaļa nosaka: darba devējs iepazīstina darbinieku ar darba kārtības noteikumiem, kā arī ar citiem iekšējiem normatīvajiem aktiem. Darbiniekam ir tiesības saņemt sava izvērtējuma rezultātus. Dokumenta atvasinājuma izstrādāšanas un noformēšanas kārtību nosaka Ministru kabineta 2018. gada 4. septembra noteikumu Nr. 558 “Dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas kārtība” 4. nodaļa.