Lasīšanai: 1 minūte

Pirmssvētku dienā ir saīsinātais darba laiks

J
jautā:
14. aprīlī, 2019
Silva

Labdien! Mans darba laiks ir šāds – pirmdienās no plkst. 8.30 līdz 18.00, no otrdienas līdz ceturtdienai (ieskaitot) no 8.30 līdz 17.00, piektdienās no 8.30 līdz 16.00. Tā kā 19. aprīlis ir svētku diena, 18. aprīlis ir par stundu saīsināta darba diena. Pirmdienās strādājam stundu ilgāk, tādēļ piektdienās stundu mazāk. Jautājums – 18. aprīlī jāstrādā līdz plkst. 16.00 vai 15.00?

A
atbild:
18. aprīlī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 135. pants paredz, ka pirms svētku dienām darba dienas ilgums saīsināms par vienu stundu.

Darba dienas saīsināšana par vismaz vienu stundu ir attiecināma uz tām pirmssvētku darbdienām, kas ir tieši pirms svētku dienas.

Lielā Piektdiena Latvijā ir likumā noteikta svētku diena, līdz ar to Zaļajā ceturtdienā ( šogad 18. aprīlī) darbinieki, tostarp privātajā sektorā strādājošie, var doties savās gaitās vismaz stundu ātrāk nekā parasti. Parasti darba devējs par to savus darbiniekus laikus informē.