TĒMA: Nodokļi

Par Latvijas rezidenta ienākumiem ārvalstīs

J
jautā:
04. aprīlī, 2019
Laura

Esmu individuālais komersants, reģistrēts Latvijā, un pašreiz šeit arī dzīvoju. Tā kā daudz ceļoju, esmu saņēmusi darba piedāvājumu Nīderlandē (distances administratīvais/menedžera darbs), un vēlos uzzināt, kā Latvijā strādā nodokļu samaksa no manas puses par darba izpildi citā Eiropas Savienības valstī. Uzņēmējs arī liecina, ka viņam nepieciešams mans PVN (jeb “VAT number”), lai varētu man izmaksāt algu. Kur tādam var reģistrēties? Paldies jau iepriekš!

A
atbild:
15. aprīlī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Par PVN maksātāju reģistrē Valsts ieņēmumu dienests. Informācija: VID mājaslapā.

Atbilstoši likumam “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” nodokli maksā fiziskā persona – Latvijas rezidents, kas guvis ienākumu Latvijā un/vai ārvalstīs.

Ar nodokli neapliek Latvijas rezidenta algota darba ienākumus, kas gūti citā Eiropas Savienības dalībvalstī vai valstī, ar kuru Latvijai ir noslēgta un stājusies spēkā konvencija par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu (konvencija).

Minēto nodokļa atbrīvojumu piemēro tikai algota darba ienākumiem.

Informācija par nodokļu maksāšanas kārtību individuālā situācijā jānoskaidro Valsts ieņēmumu dienestā.