Mācību atvaļinājuma apmaksa noteikta iestādes iekšējos normatīvajos aktos

J
jautā:
14. martā, 2019
Ieva

Labdien! Ja strādāju Rīgas pašvaldības darbavietā, vai man pienākas atmaksāts mācību atvaļinājums diplomdarba izstrādei un aizstāvēšanai un valsts eksāmena kārtošanai?

A
atbild:
27. martā, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

To, vai darba devējs Jums apmaksās tā saukto mācību atvaļinājumu, Jums vislabāk noskaidrot savas darbavietas personāldaļā. Parasti to nosaka darba līgumā vai darba koplīgumā, vai sociālo garantiju nolikumā.

Darba likuma 157. pants ikvienam studējošam dod tiesības prasīt un saņemt mācību atvaļinājumu ar darba algas saglabāšanu vai bez tās.

Darbiniekam valsts pārbaudījuma kārtošanai vai diplomdarba izstrādāšanai un aizstāvēšanai piešķir 20 darba dienas ilgu mācību atvaļinājumu ar darba algas saglabāšanu vai bez tās. Ja darbiniekam ir noteikta akorda alga, mācību atvaļinājumu piešķir, izmaksājot vidējo izpeļņu vai neizmaksājot to.

Lai šo atvaļinājumu saņemtu, ir jāraksta iesniegums.