Lasīšanai: 1 minūte

Ārkārtas dividenžu izmaksa iespējama, ja paredzēta statūtos

J
jautā:
13. februārī, 2019
Rimma

Komerclikuma 161.ˡ pants paredz ārkārtas dividenžu izmaksu. Vai šajā gadījumā obligāti jāveic izmaiņas statūtos? Ja, piemēram, pārskata gada beigās nav ieplānots izmaksāt ārkārtas dividendes, bet pēc pārskata gada beigām (piem., nākamā gada maijā) radās nepieciešamība izmaksāt ārkārtas dividendes.

A
atbild:
15. februārī, 2019
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jānis Muižnieks, zvērināts advokāts

Komerclikuma 1611. panta pirmā daļa nosaka, ka “statūtos var paredzēt, ka dividendes var noteikt un aprēķināt arī no peļņas, kas gūta periodā pēc iepriekšējā pārskata gada beigām (šā panta izpratnē – ārkārtas dividendes). Šādā gadījumā attiecīgi piemērojami šā likuma noteikumi par dividenžu noteikšanu, aprēķināšanu un izmaksu, ciktāl šajā pantā nav noteikts citādi”.

Tātad atbildi uz jautājumu satur jau šī tiesību norma – ārkārtas dividenžu izmaksa ir iespējama, ievērojot arī citus noteikumus, tad, ja tas ir paredzēts statūtos.