E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 18062
Lasīšanai: 4 minūtes
7
7

Kur atrodama informācija par darba periodiem

J
jautā:
16. septembrī, 2019
Aija

Kur un kā var saņemt izziņu par darba stāžu Latvijā? Darba gaitas uzsāktas ap 2001. gadu.

A
atbild:
18. septembrī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Algas nodokļa grāmatiņā, kas bija papīra formā, ir ieraksti par darbavietām līdz 2014. gada 1. jūnijam. Pēc šī datuma algas nodokļa grāmatiņa ir elektroniskā formā Valsts ieņēmumu dienesta elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS). Ja līdz 2014. gada 1. jūnijam bija izsniegta grāmatiņa papīra formā, tad tai jāatrodas vai nu pie darba devēja, kuram tā bija iesniegta, vai arī pie Jums, ja darba devējs Jums to ir atdevis. VID papīra grāmatiņas automātiski aizstāja ar elektroniskajām grāmatiņām.

Ir vairākas iespējas, kā varat uzzināt par darba periodiem, ja strādājāt legāli.

VID EDS sadaļas “Pārskati” apakšsadaļā “Par nodokļu maksātāju iesniegtās ziņas” pārskatā “Darba vietas un nodarbinātības periodi” var redzēt visu darba devēju, pie kuriem strādāts, deklarētos darba periodus. Pieejami dati, sākot no 1996. gada 1. janvāra. Jāpievērš uzmanība tam, ka šos datus elektroniskā sistēma ir sagrupējusi nevis hronoloģiskā secībā, bet gan pēc uzņēmuma reģistrācijas koda numuriem (pieaugošā secībā). Šo informāciju var izdrukāt.

Lai reģistrētos EDS (piekļūtu saviem datiem), ir iespējams izmantot kādu no portāla www.latvija.lv piedāvātajām autentificēšanās iespējām – internetbanku, elektronisko identifikācijas karti (eID) vai drošu elektronisko parakstu (eParakstu).

VID ir norādījis, ka nereti ir gadījumi, kad cilvēks konstatē, ka darba devējs viņu nav uzrādījis kā darba ņēmēju un nav iesniedzis VID datus par darba attiecību pārtraukšanu. Ja konstatējat par sevi norādīto datu neatbilstību, jāinformē par to VID, rakstotEDS sadaļā “Sarakste ar VID”.

Otra iespēja. Tā kā darba ņēmējs ir obligāti sociāli apdrošināms, visa informācija pēc 1996. gada glabājas Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) informācijas sistēmā.

Uzziņu par darba periodiem var iegūt, izmantojot VSAA e-pakalpojumu “Informācija par sociālās apdrošināšanas iemaksām un apdrošināšanas periodiem”, kas ir pieejams portālā latvija.lv.

Lai saņemtu elektroniski sagatavoto uzziņu, jānorāda periods, piemēram, no 01.2001. līdz 09.2019.

Uzziņā ir informācija par visiem iemaksu veicējiem, algu iemaksām katru mēnesi, kā arī norādītas darbavietas un atlaišanas iemesls.

Uzziņu var izdrukāt. Tajā ir arī norādes, ka informācija sagatavota elektroniski, pamatojoties uz VSAA informācijas sistēmā aktualizētiem datiem, kā arī paskaidrots, ka papildu informāciju varat saņemt VSAA nodaļās.

Paziņojumu par valsts sociālās apdrošināšanas sistēmā uzkrātajiem datiem (sociālās apdrošināšanas periodiem un iemaksām pēc 1996. gada) var saņemt arī klātienē jebkurā VSAA nodaļā, aizpildot iesniegumu. Pati persona personīgi vai viņa pilnvarotā persona (ar pilnvaru), līdzi ņemot pasi vai personas apliecību, var ierasties VSAA nodaļā un uz vietas aizpildīt iesnieguma veidlapu, lai saņemtu paziņojumu.

Izziņu par darba gaitām var pieprasīt arī arhīvā. Arhīva izziņas sagatavošana ir maksas pakalpojums.

Labs saturs
7
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 4 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU