Kā rīkoties, ja radušies miesas bojājumi nepietiekama piešķirtā ekipējuma dēļ

J
jautā:
11. februārī, 2019
Lauris

Labdien! Pildot darba stundas, probācijas dienests uzdeva vasarā griezt latvāņus, ekipējumā piešķirot tikai gumijas cimdus un šķēres, kā rezultātā guvu nopietnus apdegumus, nācās būt slimnīcā un ilgi ārstēties mājās. Rētas ir saglabājušās pa visu ķermeni. Vēlos pieprasīt kompensāciju par šiem nodarītajiem miesas bojājumiem, kas radušies nepietiekama ekipējuma piešķiršanas dēļ. Kur meklēt iesnieguma paraugu, ko aizpildīt? Atrodu tikai paraugu kompensācijas pieprasījumam kriminālprocesā. Paldies par atbildi!

A
atbild:
22. martā, 2019
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Māris Intlers, zvērināts advokāts

Konkrētajā gadījumā nepieciešams savākt vairāk informācijas. Pirmkārt, būtu jāvēršas Valsts probācijas dienestā (turpmāk – dienests) ar informācijas pieprasījumu.

Iegūstamā informācija:

1. No dienesta –

  • kad notika šīs darbības (darba stundas). Informāciju var pieprasīt klātienē vai sagatavojot rakstisku informācijas pieprasījumu dienestam;
  • kurš tieši deva darba uzdevumu. Faktiski jānoskaidro, kurš organizēja darbu, dienests vai kāds cits.

2. No ģimenes ārsta vai slimnīcas – izraksti, kas saistīti ar šo konkrēto gadījumu.

Tās būtu sākotnējās darbības, lai iegūtu primāru informāciju. Vēršu uzmanību, ka šī procesa virzība ir atkarīga no iegūtās informācijas apjoma un kvalitātes. Domājams, lasītājam varētu būt nepieciešama speciālista palīdzība. Ja ienākumu līmenis nepieļauj algot speciālistu, tad būtu jāizskata iespēja griezties Juridiskās palīdzības administrācijā. Interneta resurss: https://jpa.gov.lv/valsts-nodrosinata-juridiska-palidziba59.