Atvaļinājuma dienu skaits, ja iekrīt arī svētku dienas

J
jautā:
04. februārī, 2019
Šarlote

Sveicināti! Ne līdz galam izprotu, kā skaita pārceltās atvaļinājuma dienas (atvaļinājuma dienas, kas iekrīt valsts svētkos).

Ja dodos atvaļinājumā no 16. aprīļa līdz 3. maijam, pa vidu ir 3 svētku dienas, kas iekrīt darba dienās, un 2 svētku dienas, kas iekrīt brīvdienās.

Cik izmantotas atvaļinājuma darba dienas ir pēc šāda atvaļinājuma?

A
atbild:
11. februārī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Parasti darbiniekam atbilstoši Darba likuma normām atvaļinājumu piešķir pilnās kalendāra nedēļās.

Pēc Jūsu iesniegtā apraksta var pieņemt, ka Jums tiks piešķirts divas kalendāra nedēļas ilgs atvaļinājums, sākot no 16. aprīļa.

Ja atvaļinājuma laikā nebūtu svētku dienu, Jūsu atvaļinājuma pēdējā diena būtu 29. aprīlis. Tomēr faktiski šajā periodā iekrīt vairākas svētku dienas, 19., 21., 22. aprīlis, tāpēc Jūsu atvaļinājums tiek pagarināts par trim dienām – 30. aprīli, 1. un 2. maiju.

Tā kā arī 1. maijs ir svētku diena, Jūsu atvaļinājums tiek pagarināts par vēl vienu dienu, un tādējādi atvaļinājuma pēdējā diena ir 3. maijs.

Neraugoties uz svētku dienām, kas atvaļinājumu pagarina, Jums faktiski no ikgadējā atvaļinājuma būs izmantotas 14 atvaļinājuma dienas.