Robežzīmju atjaunošana pēc meža izciršanas

J
jautā:
14. janvārī, 2019
Zaiga

Pirms pāris gadiem nocirtām mežu. Apmēram gadu pēc tam kaimiņi arī nocirta savu mežu. Staigājot pa savu izcirtumu, ieraudzīju, ka kāds (visticamāk, kaimiņi) ir atjaunojis kupicas, jo, izstrādājot viņu mežu, tās tika izbraukātas. Tagad tās atrodas nevis uz robežas, kā tam normāli vajadzētu būt, bet gan 30 metrus manā zemē. Vai man ir jāsauc mērnieks, lai tas pareizi ierāda kupicu atrašanās vietu, un pie kā man vispār jāvēršas šādā zemes robežu neskaidrību situācijā?

A
atbild:
17. janvārī, 2019
Valsts zemes dienests
Iveta Ciganova, Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Ja kaimiņš ir atjaunojis kupicu kā robežzīmes aprakumu, t.i., robežzīme nav pārvietota un ir sakārtots tikai tās aprakums, tad mērnieka pieaicināšana nav nepieciešama. Savukārt, ja kaimiņš ir pārvietojis pašu robežzīmi citā vietā, tad tās atjaunošanai obligāti ir pieaicināms mērnieks. Tikai mērnieks saskaņā ar Ministru kabineta 2011. gada 27. decembra noteikumiem Nr. 1019 “Zemes kadastrālās uzmērīšanas noteikumi” ir tiesīgs, izvērtējot zemes kadastrālās uzmērīšanas dokumentus, atjaunot robežzīmes gadījumā, ja tās dažādu iemeslu dēļ ir bojātas vai iznīcinātas.