Drošības naudas ieturēšana

J
jautā:
04. janvārī, 2019
Simona

Labdien! Ja ir noslēgts dzīvojamās telpas īres līgums un iemaksāta drošības nauda 300 eiro apmērā, bet īrnieks lauž līgumu jau tai pašā vakarā, nenodzīvojot dzīvoklī pat vienu dienu, vienalga, kāda iemesla dēļ, tad sakiet, lūdzu, cik lielā apmērā ir iespēja atgūt drošības naudu? Tā būtu puse no iemaksātās drošības naudas vai tikai kāda daļa, un kurš normatīvais akts to pamato? Paldies!

A
atbild:
16. janvārī, 2019

Saskaņā ar likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 12.1 pantu dzīvojamās telpas īres līguma saistību izpildes nodrošināšanai izīrētājs, slēdzot dzīvojamās telpas īres līgumu, ir tiesīgs prasīt no īrnieka drošības naudas iemaksu, paredzot līgumā tās apmēru, samaksas, dzēšanas un atmaksāšanas kārtību un termiņus.

Tādējādi pušu starpā noslēgtais telpu īres līgums reglamentē drošības naudas atmaksas un/vai ieturēšanas kārtību, t.i., papildus likumā paredzētajam regulējumam puses līgumā vienojas, kādos gadījumos drošības nauda ir ieturama (nav atmaksājama) un kādā apmērā.