Summētā darba laika uzskaite slimības periodā

J
jautā:
13. novembrī, 2018
Indra

Jautājums ir par summētā darba laika uzskaiti slimības periodā. Ir summētais darba laiks ar 3 mēnešu pārskata periodu. Piemēram, oktobra mēnesī normāla darba laika stundas būtu 184. Darbiniekam ir slimības lapa 8 dienas – viena no tām būtu bijusi brīvdiena (ja nebūtu slimības lapa). Tātad jautājums: vai pilna slodze mēnesī būtu par atlikušajām 120 stundām, vai, pēc darba devēja uzskatiem, 128? Tas, ka tās izlīdzinās pa 3 mēnešiem, ir skaidrs, vienkārši, noslēdzoties 3 mēnešu periodam, pēc darbinieka domām, sanāk virsstundas par konkrēti šīm 8 stundām, bet darba devējs uzskata, ka plānotā brīvdiena (kura bija slimības lapas periodā) ir uzskatāma kā iespējamais darba laiks.

A
atbild:
20. decembrī, 2018
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Darba tiesību nodaļas vadošā juriskonsulte

Uz jūsu jautājumu nav iespējams sniegt precīzu atbildi, jo patlaban līdzīgu jautājumu par darba laiku darbiniekiem, kuriem nolīgts summētais darba laiks, skata tiesa.  Valsts darba inspekcijas un tiesas viedoklis nesakrita, un spriedums ir pārsūdzēts. Tā kā nav zināms pēdējās instances tiesas spriedums, nav lietderīgi patlaban sniegt VDI viedokli, kurš, iespējams, tiks mainīts, ņemot vērā tiesas nolēmumu.