Lasīšanai: 1 minūte

Kā ar pašvaldību norēķināties par zemes pirkšanu

J
jautā:
02. oktobrī, 2018
Sintija

Labdien! Man ir pirmpirkuma tiesības uz lauksaimniecības zemes izpirkšanu no pašvaldības. Jautājums – vai man ir tiesības prasīt vai pat pieprasīt samaksas termiņu līdz 5 gadiem?

A
atbild:
04. oktobrī, 2018
Zemkopības ministrija
Rūta Rudzīte, sabiedrisko attiecību speciāliste

Darījumus ar lauksaimniecības zemi regulē Ministru kabineta noteikumi Nr. 748 “Noteikumi par darījumiem ar lauksaimniecības zemi”. Šo noteikumu IV daļas 9. punkts nosaka: “Latvijas zemes fonda pārvaldītājs un pārdodamās lauksaimniecības zemes nomnieki pirmpirkuma tiesības uz pārdodamo lauksaimniecības zemi var īstenot divu mēnešu laikā no darījuma akta atvasinājuma saņemšanas dienas. Zemes nomnieks, kas īsteno pirmpirkuma tiesības, iesniedz pašvaldības komisijai šo noteikumu 6. punktā minēto iesniegumu, kā arī šo noteikumu 7.2., 7.3. un 7.4. apakšpunktā minētos dokumentus.”