Darbinieka uzteikums slimības laikā. Vai būs jāatstrādā mēnesis?

J
jautā:
05. septembrī, 2018
Edijs

Labdien! Man ir B slimības lapa. Sakiet, lūdzu, vai es varu iesniegt atlūgumu un šis atlūgums iekļausies tajā? Vai arī man pēc slimības labas noslēgšanas vēl būs jāatstrādā mēnesis? Paldies!

A
atbild:
11. septembrī, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja slimības laikā ir pieņemts lēmums iesniegt darba devējam uzteikumu, tad to varat darīt. Vienīgais nosacījums – uzteikumā noteikti būtu jānorāda, vai slimības laiku iekļaut vai neiekļaut uzteikuma termiņā.  To paredz Darba likuma 100. panta pirmā daļa.

Saņemot darbinieka uzteikumu, darba devējs vadās pēc dokumenta saņemšanas datuma un tā, ko darbinieks savā iesniegumā ir norādījis.

Ja norādīsiet, ka slimības laiks neietilpst uzteikuma termiņā, tad darba attiecības izbeigsies vienu mēnesi pēc uzteikuma saņemšanas dienas.

Savukārt, ja norādīsiet, lai slimības laiku uzteikumā iekļauj, uzteikuma termiņš (viens mēnesis) apstāsies ar uzteikuma iesniegšanas dienu un atsāks ritēt pēc slimības lapas noslēgšanas. Tādā gadījumā Jums pēc slimības lapas noslēgšanas būs jānostrādā viens mēnesis.