Kvalifikācijas kursi un atvaļinājums

J
jautā:
12. augustā, 2018
Violeta

Ja es atvaļinājuma laikā apmeklēju kursus, vai man pagarinās atvaļinājums par vienu dienu? Paldies!

A
atbild:
15. augustā, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Atbilstoši Darba likumam atvaļinājums pagarinās tikai tad, ja tā laikā iekrīt svētku dienas. Turklāt šo pagarinājumu darba devējs ir jau ierēķinājis, atvaļinājumu piešķirot.

Piemēram, slimības gadījumā, ja tā iestājas atvaļinājuma laikā, darbiniekam atvaļinājumu par slimības laiku pagarina, jo darba devējs par slimības lapu A uzzina no VID sistēmas.

Gadījumā, ja darbiniekam nav vēlmes atvaļinājumu par slimības laiku pagarināt uzreiz, bet izmantot to citā laikā, ir jāraksta darba devējam iesniegums par atvaļinājuma daļas pārcelšanu.

Kvalifikācijas celšanas kursu apmeklējums būtībā ir darba laiks, kas ar darba devēja rīkojumu ir pavadīts apmācībās.  Savukārt atvaļinājums ir atpūtas laiks. Tādēļ darbinieks, kas ir devies atvaļinājumā, nevar atrasties kvalifikācijas celšanas kursos, ja darba devējs viņu nav no atvaļinājuma atsaucis un izdevis rīkojumu par kursu apmeklēšanu.