E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 14795
Lasīšanai: 2 minūtes

Neizmantotā atvaļinājuma kompensācija darbinieka nāves gadījumā

J
jautā:
06. jūlijā, 2018
Ilze

Miris darbinieks. Vai viņam arī aprēķina neizmantotā atvaļinājuma kompensāciju?

A
atbild:
11. jūlijā, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jā, ir jāaprēķina. To pamato Eiropas Savienības Tiesas (EST) 2014. gada 12. jūnija spriedums lietā C-118/13 Bollacke “Darbinieka nāve neizslēdz tā tiesības uz apmaksātu atvaļinājumu”. EST konstatēja, ka, izbeidzoties darba tiesiskajām attiecībām, darbiniekam ir tiesības uz finansiālu atlīdzību par neizmantoto atvaļinājumu, pat ja tam visu vai daļu references laikaposmu bijusi pārejoša darbnespēja. Tālāk EST analizēja, vai fakts, ja darba tiesisko attiecību izbeigšanās pamats ir darbinieka nāve, var liegt tiesībām uz ikgadēju apmaksātu atvaļinājumu pāriet tiesībās uz finansiālu atlīdzību.

EST norādīja, ka Direktīvas 2003/88 7. panta 2. punktā ir paredzēti tikai divi nosacījumi – darba attiecību izbeigšanās un neizmantots ikgadējais atvaļinājums. Savukārt finansiālā atlīdzība par neizmantotu atvaļinājumu darbinieka nāves gadījumā nodrošina šo tiesību lietderīgo iedarbību. Tieši tāpēc ikgadējā atvaļinājuma atlīdzināšanas pienākums nevar beigties ar darbinieka nāvi, pretējā gadījumā “kāds nejaušs notikums, kuru nevar ietekmēt nedz darba ņēmējs, nedz darba devējs, ar atpakaļejošu spēku radītu pilnīgi plašu tiesību uz ikgadēju apmaksātu atvaļinājumu, kuras ir paredzētas Direktīvā 2003/88/EK, zudumu”. (Bollacke.docx)

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU