Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Sociālās iemaksas tāmē nenorāda

J
jautā:
22. maijā, 2018
Santa

Nama apsaimniekotājs nolīdzis apakšuzņēmumu remontdarbu veikšanai. Tāmē uzrādītas izmaksas: PVN maksājums 21% un sociālais nodoklis 24,09%. Jautājums: vai mums kā dzīvokļu īpašniekiem no mājas kopējās naudas jāmaksā sociālais nodoklis nama apsaimniekotāja apakšuzņēmumam par veiktajiem remontdarbiem? Paldies par atbildi!

A
atbild:
05. jūnijā, 2018

Pievienotās vērtības nodokļa likuma 5. panta pirmās daļas 2. punkts nosaka, ka ar nodokli ir apliekama pakalpojumu sniegšana par atlīdzību. Tas nozīmē, ka pārvaldīšanas pakalpojums tiek aplikts ar PVN.

Savukārt sociālās apdrošināšanas iemaksas veic darba devējs un darba ņēmējs, un iemaksu objekts ir visi algotā darbā aprēķinātie ienākumi, no kuriem jāietur arī iedzīvotāju ienākuma nodoklis (likuma “Par valsts sociālo apdrošināšanu” 14. panta pirmā daļa). Līdz ar to sociālās iemaksas tāmē nenorāda, jo tās jāmaksā darba devējam un darba ņēmējam.