Lasīšanai: 1 minūte

Līdz darbspēju atgūšanai vai invaliditātes noteikšanai līgumu uzteikt nevar

J
jautā:
10. aprīlī, 2018
Inguna

Slimoju ilgāk par pusgadu, locītavu cīpslu, saišu iekaisums. Darba devējs uzdod man dažādus jautājumus – vai ir grupa, vai esmu arodbiedrībā? Grupas man nav, arodbiedrībā arī neesmu. Taču dokumenti par arodsaslimšanu iesniegti, izskatīšana būs 23. maijā. Jūtu, ka gatavojas uz atlaišanu.

A
atbild:
09. maijā, 2018
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Darba tiesību nodaļas vadošā juriskonsulte

Darba likuma 109. panta ceturtā daļa nosaka, ka darba devējam aizliegts uzteikt darba līgumu ar darbinieku šā likuma 101. panta pirmās daļas 11. punktā noteiktajā gadījumā līdz darbspēju atgūšanai vai invaliditātes noteikšanai, ja darbnespējas iemesls ir nelaimes gadījums darbā vai arodslimība.

Jums būtu jādara darba devējam zināms, ka notiek Jūsu veselības stāvokļa izvērtēšana saistībā ar iespējamu arodslimību.