Kā iegūt laulības apliecības kopiju

J
jautā:
06. martā, 2018
Vladimirs Apinis

Labdien! Jūsu portālā es uzzināju, ka ir iespējams pieprasīt laulības apliecības kopiju vai datorizdruku. Vai Jūs nevarētu palīdzēt ar skaidrojumu (vai saiti), kāda ir procedūra, lai saņemtu jebkuru no šiem dokumentiem? Sirsnīgs paldies!

A
atbild:
27. aprīlī, 2018
Laura Studente
LV portālam

Personai ir pienākums atkārtoti pieprasīt dzimšanas, miršanas vai laulības apliecību, ja tā ir:

  • pazaudēta;
  • tajā ir neprecizitātes vai bojājumi, kuru dēļ nav iespējams izlasīt norādīto informāciju;
  • tā ir izsniegta dzimtsarakstu nodaļā Latvijas PSR Laulības un ģimenes kodeksā paredzētajā kārtībā, t.i., līdz 1993. gada 1. septembrim, un šo dokumentu nepieciešams lietot ārvalstīs.

Tiesības pieprasīt laulības apliecību, izziņu par laulības reģistrāciju vai laulības reģistra ieraksta kopiju ir personai, par kuru izdarīts ieraksts, vai tās pilnvarotai personai.

Dokumentus var pieprasīt klātienē, elektroniski vai pa pastu.

Klātienē to var izdarīt, uzrādot derīgu personu apliecinošo dokumentu, personiski ierodoties:

Elektroniski to var izdarīt, nosūtot iesniegumu uz iestādes oficiālo e-pasta adresi vai izmantojot e-pakalpojumus Valsts pārvaldes pakalpojumu portālā www.latvija.lv:

Atkārtotas dzimšanas apliecības vai izziņas no dzimšanas reģistra pieprasīšana;

Atkārtotas laulības apliecības vai izziņas no laulības reģistra pieprasīšana;

Atkārtotas miršanas apliecības vai izziņas no miršanas reģistra pieprasīšana.

Vairāk informācijas šeit.