Lasīšanai: 1 minūte

Līgumsoda piedziņas termiņš

J
jautā:
05. martā, 2018
inga

Ja esmu nomaksājusi pamatparādu, cik ilgā laikā var piestādīt līgumsoda rēķinu?

A
atbild:
03. maijā, 2018
Laura Studente
LV portālam

Patērētāju tiesību aizsardzības likums nenosaka, cik ilgā laikā var sākt piedzīt līgumsodu. To komersants var noteikt savā līgumā.

Vispirms kreditors vai parādu atgūšanas pakalpojuma sniedzējs jeb piedzinējs parādniekam rakstveidā paziņo par parāda esamību un aicina labprātīgi izpildīt kavētās maksājuma saistības. Parādu ārpustiesas atgūšanas likums nosaka, ka 21 dienas laikā no šāda paziņojuma saņemšanas brīža parādniekam ir tiesības sniegt iebildumus par parāda esamību, tā apmēru un samaksas termiņu. Šajā laikā parāda piedzinējs nedrīkst veikt nekādas parāda atgūšanas darbības, piemēram, iekļaut informāciju par parādnieku parādvēstures datubāzē vai veicināt parāda atgūšanas izdevumu pieaugumu.