Slimības naudas aprēķins, ja noticis nelaimes gadījums darbā

J
jautā:
17. februārī, 2018
Elmārs

Strādāju uzņēmumā piecas darbdienas nedēļā, pa astoņām stundām katru darbdienu. Notika nelaimes gadījums darbā. Darbavietā grāmatvede darba nespējas lapu aprēķināja 80% apmērā no pirmajām desmit kalendārajām dienām tikai par astoņām darba dienām (sestdienu, svētdienu neskaitot). Vai tas ir pareizi? Es saprotu, ka pēc likuma ir jāmaksā par visām desmit kalendārajām dienām.

A
atbild:
21. februārī, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Situācijā, kad noticis nelaimes gadījums darbā, darbnespējas lapas apmaksu  veic saskaņā ar likuma “Par obligāto sociālo apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām” 7. pantu.

Tiesiskais regulējums paredz, ka darba devēja pienākums ir izmaksāt no saviem līdzekļiem darbiniekam slimības naudu ne mazāk kā 80 procentu apmērā, aprēķinot to no darbinieka mēneša vidējās izpeļņas, sākot no pirmās darbnespējas dienas par pirmajām 10 kalendāra dienām. Slimības naudu aprēķina par darbnespējas dienām, kurās darbiniekam būtu bijis jāstrādā.