Lasīšanai: 1 minūte

Atvaļinājums visiem darbiniekiem vienlaikus – ja darbinieki tam piekrīt

J
jautā:
10. janvārī, 2018
Iveta

Labdien! Vai darba devējs var darbiniekiem noteikt, ka visi tagad ies atvaļinājumā, piemēram, no 1. jūnija?

A
atbild:
19. janvārī, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likums atvaļinājumu plānošanā un piešķiršanā vispārēji paredz abu pušu vienošanos – 149. panta otrā daļa.

Savukārt likuma 150. panta otrā daļa paredz darba devējam pienākumu, piešķirot ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu, pēc iespējas ņemt vērā darbinieka vēlmes.

Ja uzņēmuma specifika to prasa un/vai darba devējs ir nolēmis uzņēmumā atvaļinājumu visiem darbiniekiem piedāvāt izmantot vienlaikus, tam ir jāpanāk darbinieku piekrišana vienošanās ceļā. Ja tas nav iespējams, jautājums risināms kā parastais darba strīds – vispirms abpusējās pārrunās ar darba devēju, ja tas neizdodas – darba strīdu komisijā (ja uzņēmumā tāda ir izveidota), pēc tam – tiesā.