Gadījās tāda situācija darbā, klients iesniedza iesniegumu bez paraksta. Sazvanījos ar viņu un informēju, ka vajag iebraukt parakstīt. Tā kā dokumentu oriģināli neglabājas pie manis, izdrukāju skenēto versiju, uz kuras bija iespiests zīmogs par saņemšanu uzņēmumā, saņemšanas datums un dokumenta reģistrācijas numurs. Iedevu klientam izdrukāto versiju parakstīt, domājot, ka tas ar parakstu automātiski kļūs par oriģinālu, jo iepriekšējam dokumentam paraksta nebija, bet man darbā teica, ka tas neesot oriģināls, jo tur esot iepriekš iesniegtā dokumenta saņemšanas datums ar reģ. numuru. Kā tur īsti ir, man šķiet, ka, klientam pašrocīgi parakstot izdrukāto versiju, tā automātiski kļūst par oriģinālu.
Pazīmes, kas nepieciešamas, lai dokumentam būtu juridisks spēks, nosaka Dokumenta juridiskā spēka likuma 4. pants.
Dokumentā iekļauj šādus rekvizītus:
Tiesību aktos noteiktajos gadījumos organizācijas dokumentā, lai tam būtu juridisks spēks, papildus šā panta pirmajā daļā minētajiem rekvizītiem iekļauj šādus rekvizītus:
Dokumentā, kurā norādāms tā saņēmējs, lai šim dokumentam būtu juridisks spēks, norāda arī adresātu.
Ja saskaņā ar tiesību aktu prasībām dokumentā jābūt vairāku personu parakstam, dokuments iegūst juridisku spēku, kad to parakstījušas visas attiecīgās personas.
Izrietoši no tā Jūsu aprakstītā situācija liecina, ka līdz ar dokumenta parakstīšanas brīdi tas kļūst par oriģinālu. Savukārt iepriekš reģistrētais dokuments, neraugoties uz iestādes reģistrācijas apliecinājumu, nav uzskatāms par oriģinālu. Proti, ir ticis reģistrēts dokuments, kam nav juridiska spēka.
Šādā situācijā dokuments ar parakstu ir reģistrējams no jauna, piešķirot tam jaunu reģistrācijas numuru un neņemot vērā iepriekšējās reģistrācijas atribūtus.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!