Lasīšanai: 1 minūte

Kad jāizmaksā atvaļinājuma nauda

J
jautā:
13. decembrī, 2017
Andris

Man ir jautājums – kad ir jāsaņem atvaļinājuma nauda? No 11. datuma esmu atvaļinājumā, un darba devējs pasaka, ka nauda viņam ir jāpārskaita mēneša laikā. Atvaļinājums ir 2 nedēļas.

A
atbild:
19. decembrī, 2017
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 69. panta ceturtā daļa nosaka, ka samaksu par atvaļinājuma laiku un darba samaksu par laiku, kas nostrādāts līdz atvaļinājumam, darba devējs darbiniekam izmaksā ne vēlāk kā vienu dienu pirms atvaļinājuma. Pēc darbinieka rakstveida pieprasījuma samaksu par atvaļinājuma laiku un darba samaksu par laiku, kas nostrādāts līdz atvaļinājumam, var izmaksāt citā laikā, bet ne vēlāk kā nākamajā darba samaksas izmaksas dienā.

Proti, tikai situācijā, ja esat rakstījis iesniegumu, ka vēlaties, lai atvaļinājuma naudu Jums izmaksā vēlāk – nākamajā algas dienā, atvaļinājuma naudu darba devējs var pirms atvaļinājuma neizmaksāt.