Lasīšanai: 1 minūte

Par tuvinieka nāvi darba devējs ir jāinformē rakstveidā

J
jautā:
08. decembrī, 2017
Indra Zviedre

Man nomira brālis, darba iestāde brīvdienas nepiedāvāja. Maksāju pati, maiņu darbs.

A
atbild:
19. decembrī, 2017
Zaida Kalniņa
LV portāls

Lai darba devējs piešķirtu Jums apmaksātas divas brīvas dienas sakarā ar tuva ģimenes locekļa nāvi, Jums par to bija pašai darba devējs rakstveidā (ar iesniegumu) jāinformē. Jūsu iesniegums kalpo par pamatu rīkojuma izdošanai, kura pamatojums ir Darba likuma 74. pants.

Attiecībā uz pabalsta izmaksu – Darba likumā šāda pienākuma darba devējam nav. Ja uzņēmumā ir izstrādāts īpašs dokuments, kas paredz atbalstu dažādās dzīves situācijās, arī tad darbiniekam ir jāraksta iesniegums un jāiesniedz apstiprinoši dokumenti (miršanas apliecība).

Tas nozīmē, ka Jums būtu jānoskaidro, vai šāds dokuments eksistē. Sekojoši, ja ir, tad jāraksta iesniegums par pabalsta izmaksu.