AMATU KONKURSI
LASĪT VĒLĀK ( 3 )
E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 13254
Lasīšanai: 2 minūtes

Atteikt atgriešanos darbā pēc BKA darba devējs nevar

J
jautā:
17. novembrī, 2017
Diāna

Labdien! Ejot bērna kopšanas atvaļinājumā, grāmatvede aprēķināja, ka man jāatgriežas 01.03.2018, un savu iesniegumu es uzrakstīju līdz šim datumam. Bet vēlāk uzzināju, ka, izrādās, pabalstu maksā līdz bērna 1,5 gadiem, kas sanāk 01.12.2117. Es vēlos atgriezties darbā 01.12.2017, un man jāsaprot, kad man jāiesniedz iesniegums par atgriešanos darbā (tas ir obligāti jādara 1 mēnesi iepriekš) un vai darba devējs var atteikt man atgriezties agrāk par iepriekš paziņoto 01.03.2018. Pašlaik vadība visādi traucē man iesniegt iesniegumu, atsakoties to pieņemt un parakstīt. Kādas man ir tiesības šajā situācijā? Ko es varētu darīt?

A
atbild:
07. decembrī, 2017
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 156. pantā ir noteikts, ka bērna kopšanas atvaļinājumu (BKA) piešķir uz laiku, kas nav ilgāks par pusotru gadu. Tātad bērna kopšanas atvaļinājums tiek piešķirts ne ilgāk kā uz 1,5 gadiem no iesnieguma uzrakstīšanas brīža. BKA laikā nevar būt iekļauts, piemēram, pēcdzemdību atvaļinājums.

Bērna kopšanas atvaļinājuma pārtraukšana pirms piešķirtā atvaļinājuma termiņa beigām īstenojama, pamatojoties uz darba koplīgumā vai darba līgumā noteikto kārtību vai uz darba devēja un darbinieka vienošanos.

Darbiniekam ir tiesības atgriezties darbā, paziņojot par to darba devējam ne mazāk kā divas nedēļas iepriekš, ja objektīvu apstākļu dēļ zudis pamats turpmākai bērna kopšanai.

Atteikt Jums atgriešanos darbā darba devējs nevar, jo likums paredz, ka darbiniekam, kurš izmanto bērna kopšanas atvaļinājumu, tiek saglabāts iepriekšējais darbs. Ja tas nav iespējams, darba devējs nodrošina līdzīgu vai līdzvērtīgu darbu ar darbiniekam ne mazāk labvēlīgiem darba apstākļiem un nodarbinātības noteikumiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 22 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas