Uz noteiktu laiku slēgts darba līgums un grūtniecība

J
jautā:
20. oktobrī, 2017
Agnija

Sveiki! Vēlos precizēt. Manā darba līgumā minēts, ka esmu pieņemta darbā uz laiku, līdz savus darba pienākumus atsāks veikt tāds un tāds cilvēks, esmu bērniņa gaidībās. Vai darba devējs vienalga ir tiesīgs izbeigt darba attiecības? Tādā gadījumā 4. grūtniecības mēnesī palieku bez nekā.

A
atbild:
03. novembrī, 2017
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 113. pants paredz regulējumu par darba līguma izbeigšanos, kas noslēgts uz noteiktu laiku.

Tāpēc diemžēl Jūsu situācijā darba devējam nav obligāta pienākuma nodarbināt Jūs ilgāk par līgumā nolīgto laiku. Slēdzot šo darba līgumu, tika paredzēts un Jūs tam piekritāt, ka, atgriežoties darbā darbiniekam, kuru Jūs pašreiz aizvietojat, Jūsu darba attiecības izbeidzas.

Likumdevējs nav paredzējis grūtnieces aizsardzību uz noteiktu laiku nolīgta darba gadījumā. Šādos gadījumos nav piemērojamas Darba likuma 109. panta (par darba devēja uzteikuma aizliegumu un ierobežojumiem) aizsargājošās normas, jo darba attiecības netiek izbeigtas ar darba devēja uzteikumu, bet gan sakarā ar darba līguma termiņa izbeigšanos.

Jums var ieteikt informēt darba devēju par grūtniecību. Iespējams, ka pastāv iespēja cita darba līguma noslēgšanai.