Lasīšanai: 1 minūte

Grūtniecei nevar atteikt atvaļinājuma piešķiršanu

J
jautā:
19. oktobrī, 2017
Baiba

Labdien! Strādāju darbavietā kopš 18.08.2015., mainu darba grafiku. Visu šo laiku neesmu gājusi atvaļinājumā. Tagad esmu grūtniece 22 nedēļas, dekrēta sākuma datums ir noteikts 18.12.2017. Vai es varu prasīt darba devējam piešķirt atvaļinājumu par diviem nostrādātiem gadiem un doties apmaksātā atvaļinājumā pirms dekrēta?

A
atbild:
20. oktobrī, 2017
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 150. panta 4. daļa paredz tiesības sievietei prasīt ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu pirms grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma vai tieši pēc tā neatkarīgi no laika, kurā sieviete bijusi nodarbināta pie attiecīgā darba devēja. Darba devējs nedrīkst atteikt atvaļinājuma piešķiršanu.

Ja ir izveidojies atvaļinājuma uzkrājums, Jūs varat vienu atvaļinājuma daļu prasīt pirms došanās dekrēta atvaļinājumā, savukārt otru uzreiz pēc dzemdību atvaļinājuma – pirms prasāt BKA piešķiršanu.