Labdien! Vai pašvaldības iestādē pārvaldes dokumentus (rīkojumus, organizatoriskos dokumentus u. c.) drīkst parakstīt ar elektronisko parakstu – elektroniskās dokumentu vadības sistēmas vidē (kas nav drošs elektroniskais paraksts)? Kādi normatīvie akti, likumi, noteikumi to nosaka?
Lai dokumentam būtu juridisks spēks, atbilstoši Dokumentu juridiskā spēka likuma 4. panta pirmajai daļai tajā iekļauj rekvizītus – dokumenta autora nosaukumu, dokumenta datumu, parakstu (izņemot likumā paredzētus gadījumus).
Papildus atbilstoši minētā likuma 4. panta otrajai daļai ir noteikts, ka tiesību aktos noteiktos gadījumos organizācijas dokumentā, lai tam būtu juridisks spēks, iekļauj arī rekvizītus:
Vienlaikus elektronisko dokumentu oriģināliem un to atvasinājumiem piemērojams arī Elektronisko dokumentu likums (Dokumentu juridiskā spēka likuma 2. panta otrā daļa). Tajā ir noteikts, ka elektroniskais dokuments uzskatāms par pašrocīgi parakstītu, ja tam ir drošs elektroniskais paraksts.
Elektronisko dokumentu uzskata par pašrocīgi parakstītu arī tajos gadījumos, kad tam ir elektroniskais paraksts (tas var būt arī informācijas sistēmas paraksts vai kāds cits tehnisks risinājums) un puses par elektroniskā dokumenta parakstīšanu ar elektronisko parakstu ir vienojušās rakstveidā. Šādā gadījumā rakstveida vienošanās noformējama un parakstāma uz papīra vai elektroniski ar drošu elektronisko parakstu.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!