Izmaiņas 253.1 pantā ir paredzētas

J
jautā:
19. jūlijā, 2012
Anita P.

Labdien! Vēlējos uzzināt, vai ar 2013.gadu ir paredzētas kādas izmaiņas 253.(prim) pantam? Paldies!

A
atbild:
23. jūlijā, 2012
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Ja savā vēstulē esat domājusi grozījumus Krimināllikumā, tad šā normatīvā akta 253.pantā izmaiņas patiešām ir paredzētas. Likumprojektā „Grozījumi Krimināllikumā”, kas iesniegts Saeimā pagājušā gada 24.oktobrī, 253.pantā ir paredzēts šāds grozījums:

„253.pantā: aizstāt pirmās daļas sankcijā vārdus "pieciem līdz desmit" ar vārdiem "diviem līdz astoņiem";

izteikt otrās daļas dispozīciju šādā redakcijā:

"(2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, –";

 aizstāt otrās daļas sankcijā vārdus "pieciem līdz divpadsmit" ar vārdiem "trim līdz desmit";

papildināt trešās daļas dispozīciju pēc vārda "apmērā" ar vārdiem "vai ja tās izraisījušas citas smagas sekas";

aizstāt trešās daļas sankcijā vārdu "astoņiem" ar vārdu "pieciem".

Likumprojekts 1.lasījumā pieņemts 2011.gada 24.novembrī, 2.lasījumā vēl nav izskatīts. Protams, likuma grozījumu stāšanās spēkā ir atkarīga no likumprojekta virzības gaitas Saeimā, taču, tā kā grozījumi Krimināllikumā notiek krimināltiesību reformas ietvaros, ir paredzēts, ka viss ar reformu saistītais likumu kopums varētu stāties spēkā 2013.gada 1.janvārī.

Papildu informāciju varat meklēt šajās e-konsultācijās:

Par topošajiem Krimināllikuma grozījumiem

Krimināllikuma 176.panta 3.daļa tiks mainīta