Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Satiksme

Tehniskā apskate arī bez vadītāja apliecības

J
jautā:
10. septembrī, 2017
Dainis

Vai tehnisko apskati transportlīdzeklim var iziet, ja nav vispār vai nav atbilstošas kategorijas tiesību?

A
atbild:
12. septembrī, 2017
Elīna Gulbe
LV portāls

Ministru kabineta noteikumu Nr. 466 “Noteikumi par transportlīdzekļu valsts tehnisko apskati un tehnisko kontroli uz ceļiem” 11. punkts nosaka, ka pirms tehniskās apskates transportlīdzekļa īpašnieks (vadītājs) CSDD pakalpojumu samaksas vietā uzrāda transportlīdzekļa vadītāja apliecību vai personu apliecinošu dokumentu. Līdz ar to obligāti uzrādīt vadītāja apliecību nav nepieciešams. Tāpat CSDD mājaslapā norādīts, ka gadījumā, ja transportlīdzekli valsts tehniskajai apskatei uzrāda persona, kas nav tā īpašnieks, šīs darbības veikšanai nav nepieciešama īpašnieka pilnvara. Tātad gadījumā, ja īpašniekam nav autovadītāja apliecības, auto uz apskati var aizvest arī kāds cits.