Lasīšanai: 1 minūte

Atvaļinājums, kamēr darbinieks atodas BKA

J
jautā:
30. jūnijā, 2017
Sintija

Vēlos uzzināt, kas notiek ar manām atvaļinājuma dienām, kamēr atrodos bērna kopšanas atvaļinājumā? Tās tiek iesaldētas,turpina krāties vai pazūd?

A
atbild:
03. jūlijā, 2017
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 152. panta otrā daļa nosaka, ka bērna kopšanas atvaļinājums neietilpst laikā, kas dod tiesības uz darba devēja apmaksātu ikgadējo atvaļinājumu. Šo laiku ieskaita Jūsu darba stāžā.

Tātad par šo laiku Jums darba devēja atvaļinājums nepienākas, jo gluži vienkārši par būšanu atvaļinājumā otru atvaļinājumu nepiešķir.

Ja gadījumā, aizejot dekrētā, ikgadējais atvaļinājums pirms tam par pēdējo darba gadu netika izmantots, tad tas nekur nepazudīs un to varēs izmantot, atgriežoties pēc BKA.