Lasīšanai: 1 minūte

Atvaļinājums un slimības lapa

J
jautā:
29. jūnijā, 2017
Ineta

Vai darba devējam ir tiesības atcelt atvaļinājumu gadījumā, ja pirms tā ir neplānoti jāņem darba nespējas lapa? Darba devējs piedāvāja izvēlēties – vai nu atvaļinājums, vai A lapa. Par labu ilgi gaidītajam atvaļinājumam jāiet uz darbu slimam, ar potītes iekaisumu un bez iespējām tikt uz pārbaudēm. Vai tā drīkst? Kā būtu labāk rīkoties šajā situācijā?

A
atbild:
03. jūlijā, 2017
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darbinieka slimības gadījumā ikgadējo atvaļinājumu pārceļ uz citu laiku vai pagarina par slimības laiku. To paredz Darba likuma 150. panta sestā daļa.

Tas nozīmē, ka Jums ar darba devēju ir jāvienojas par rīcību attiecībā uz plānoto atvaļinājumu.

Likt darbiniekam izvēlēties starp slīmības lapu un atvaļinājumu nav tiesiski.