Lasīšanai: 1 minūte

Aizejot no darba, atvaļinājuma kompensācija pienākas

J
jautā:
12. maijā, 2017
Jānis

Vai uzņēmumam man ir jāmaksā neizņemtā atvaļinājuma nauda, ja esmu aizgājis no darba?

A
atbild:
15. maijā, 2017
Zaida Kalniņa
LV portāls

No 2015. gada 1. janvāra Darba likuma 149. panta piektā daļa paredz, ka visu neizmantoto atvaļinājuma periodu  naudā darba devējam ir pienākums atlīdzināt vienīgi tad, ja darba attiecības tiek izbeigtas.

Tādējādi, darba attiecības izbeidzot, darba devējam pēdējā darba dienā Jums bija jāizmaksā visas summas, kas pienākas, – darba alga par pēdējo nostrādāto posmu, proporcionāli nostrādātajam laikam neizmantotā atvaļinājuma kompensācija u. c. summas, ja tādas ir paredzētas pēc līguma vai koplīguma.

Ja darba devējs to nav izdarījis, Jums var ieteikt rakstveidā vērsties pie darba devēja ar aicinājumu, pamatojoties uz minēto likuma pantu, Jums to izmaksāt.