Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Dāvinājuma līgums un nodokļi

J
jautā:
06. maijā, 2017
Jānis

Labdien! Manai omei pieder dzīvoklis, bet viņa grib pārrakstīt šo dzīvokli man. Kā to vislabāk izdarīt? Ar dāvinājuma līgumu vai kādu citu, lai būtu pēc iespējas mazāki nodokļi?

A
atbild:
05. jūnijā, 2017
Laura Studente
LV portālam

Jūs varat slēgt dāvinājuma līgumu. Tā kā dāvinātāja būs Jūsu vecmāmiņa, tad nebūs jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis.

Ieteicams gan pirms darījuma slēgšanas pēc konsultācijas griezties pie notāra. Mājaslapā latvijasnotars.lv ir norādīts visu Latvijas notāru saraksts, prakses vietu adreses, kontakttālruņi.

Par dāvinājuma līgumu un tā slēgšanu lasiet LV portāla rakstā Kas jāzina par dāvinājuma līguma slēgšanu.