Lasīšanai: 1 minūte

Atvaļinājuma naudas aprēķins, ja slimots 3 mēnešus

J
jautā:
24. aprīlī, 2017
Andris

Sveiki! Saprotu, ka atvaļinājuma naudu rēķina no pēdējo sešu mēnešu izmaksām. Ja šajā periodā esmu ilgstoši uz slimības lapas (3 mēneši), kā ir tad? Esmu pedagogs.

A
atbild:
27. aprīlī, 2017
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jūsu gadījumā atvaļinājuma nauda tiks rēķināta atbilstoši Darba likuma 75. panta otrajā daļā noteiktajam: ja pēdējo sešu vai vairāk mēnešu laikā darbinieks nav strādājis un viņam nav izmaksāta darba samaksa, vidējo izpeļņu aprēķina no darba samaksas par darbu sešos kalendāra mēnešos pirms attaisnotās prombūtnes perioda sākuma.