Grūtniece var prasīt pilnu atvaļinājumu

J
jautā:
21. aprīlī, 2017
Liene

Labdien! Vēlos izmantot ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu pirms grūtniecības atvaļinājuma. Vai šo atvaļinājumu darba devējam ir pienākums piešķirt pilnā apmērā (4 kalendārās nedēļas), ja strādāju pie darba devēja kopš 2016. gada marta, bet grūtniecības atvaļinājums plānots no šā gada augusta (t.i., faktiski būs pagājuši nepilni četri mēneši otrajā darba gadā)? Ja ikgadējais atvaļinājums par iepriekšējo periodu (līdz šā gada martam) vēl nav pilnībā izmantots, vai šīs dienas drīkst pievienot šā gada ikgadējam atvaļinājumam?

A
atbild:
26. aprīlī, 2017
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jā, grūtniecei ikgadējā darba devēja apmaksātā atvaļinājuma izmantošanai ir privileģēts statuss. Tas darba devējam ir jāpiešķir pilnā apmērā neatkarīgi no laika, kas ir nostrādāts (Darba likuma 150. panta ceturtā daļa).

Jūs varat prasīt pilnu atvaļinājumu gan par otro darba gadu, gan atlikušo daļu no neizmantotā atvaļinājuma par pirmo darba gadu.