Bēru gadījumā piešķir apmaksātas divas brīvas dienas, nevis atvaļinājumu

J
jautā:
02. martā, 2017
Anna

Labdien! Izmantoju B slimības lapu (slima bērna kopšana), un nomira tēvs. Devos uz bērēm B lapas laikā. Vai varu lūgt darba devēju pārcelt bēru atvaļinājumu?

A
atbild:
02. martā, 2017
Zaida Kalniņa
LV portāls

Tuva ģimenes locekļa nāves gadījumā Darba likuma 74. panta pirmās daļas 4.punktā  ir noteikts darba devēja pienākums, piešķirot divas brīvas dienas, tās apmaksāt.

Darbinieka tuvinieka nāve ir īpašs gadījums, un  to nekādi nesaista ar atvaļinājuma piešķiršanu -  likumā nav paredzēts atvaļinājums bēru gadījumā.

Tāpēc situācijā, ja ir izsniegta darbnespējas lapa B sakarā ar slima bērna kopšanu, ko apmaksā VSAA, darba devējam nav pamata, pamatojoties uz minēto regulējumu, Jums vienlaikus šajā laikā piešķirt divas brīvas dienas, tās apmaksājot un vēl pārceļot.

Tomēr Jums var ieteikt noteikti informēt darba devēju par apstākļiem, savukārt darba devēja kompetencē būs lemt par cita veida  atbalsta sniegšanu - saskaņā ar iekšējiem normatīvajiem aktiem (piemēram, pabalsts) vai kā citādi.