Lasīšanai: 1 minūte

Papildatvaļinājuma piešķiršanas gadījumus var noteikt līgumā u.c. dokumentos

J
jautā:
20. februārī, 2017
Inga S.

Vai ČAES dalībniekiem ir/nav paredzēts papildu atvaļinājums, vai arī šis jautājums ir katra uzņēmuma kompetencē? Izskatot Darba likumu, neko neatradu par tādām papildu garantijām. Paldies par atbildi!

A
atbild:
23. februārī, 2017
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma regulējums Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidācijas dalībniekiem papildatvaļinājuma piešķiršanu neparedz.

Tomēr iespēja noteikt citus gadījumus, kad darbiniekam piešķirams ikgadējais apmaksātais papildatvaļinājums, ir atspoguļota likuma 151. panta otrajā daļā. To ir iespējams paredzēt darba koplīgumā vai darba līgumā, vai citā iekšējā normatīvajā dokumentā.