Lasīšanai: 1 minūte

Darba laikā jāpilda nolīgtie pienākumi

J
jautā:
10. februārī, 2017
Aleksejs

Sveicināti, man ir noteikts normālais darba laiks no 8.30 līdz 17.00 ar 30 minūšu pārtraukumu darba laikā. Darba beigās man jāieiet dušā un jāpārģērbjas. Sakiet, lūdzu, vai es drīkstu plkst. 16.30 beigt pildīt pienākumus un doties uz dušu, vai, kā darba devējs vēlas, man jāstrādā līdz 17.00 un tikai tad varu doties pārģērbties?

A
atbild:
10. februārī, 2017
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 130. pants nosaka, ka darba laiks ir laikposms no darba sākuma līdz beigām, kura ietvaros darbinieks veic darbu un atrodas darba devēja rīcībā, izņemot pārtraukumus darbā. Darba laika sākumu un beigas nosaka darba kārtības noteikumos, maiņu grafikos vai darba līgumā.

Izrietoši no iepriekšteiktā un Jūsu jautājumā norādītās informācijas darba laikā no 8.30 līdz 17.00, izņemot pārtraukumu, Jums ir jāpilda darba līgumā noteiktie pienākumi.