Lasīšanai: 1 minūte

Uzteikumā iemesls nav jānorāda

J
jautā:
24. janvārī, 2017
Tatjana Vaine

Lūdzu skaidrojumu – uzteicot darbu saistībā ar dzīvesvietas maiņu, cik dienas jāstrādā, kādi dokumenti vajadzīgi (atlūgums) un - kādu Darba likuma pantu, punktu ierakstīs.

A
atbild:
10. februārī, 2017
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 100. panta pirmā daļa paredz tiesības darbiniekam rakstveidā uzteikt darba līgumu vienu mēnesi iepriekš. Savukārt šī panta ceturtā daļa paredz iespēju,  abpusēji vienojoties, darba līgumu izbeigt arī pirms uzteikuma termiņa izbeigšanās, proti – ātrāk.

Tātad ir jāraksta iesniegums, kurā norādāt, ka izbeidzat darba attiecības pēc paša vēlēšanās. Iemesls, kāpēc to darāt, Jūsu gadījumā nav svarīgs un nav jānorāda.  Datums, kad iesniegums tiks reģistrēts pie darba devēja,  būs uzteikuma termiņa sākums.