Lasīšanai: 1 minūte

Bezdarbnieka pabalsts pēc darbinieka uzteikuma

J
jautā:
01. augustā, 2016
Armands

Esmu pārtraucis darba tiesiskās attiecības, pamatojoties uz Darba likuma 100. panta piekto daļu, ko arī apstiprina Valsts darba inspekcija.VSAA ir monēts pēc darba ņēmēja uzteikuma, par ko bezdarbnieka pabalsts pienākas pēc diviem mēnešiem! Vai šajā gadījumā tas būtu pareizi?

A
atbild:
15. augustā, 2016
Lidija Dārziņa
LV portāls

Bezdarbnieka pabalsta izmaksas atlikšana ir divos gadījumos: ja kļūst par bezdarbnieku pēc darba attiecību izbeigšanas uz paša uzteikuma pamata vai sakarā ar pārkāpumu. Tas noteikts likuma “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam” 13. pantā:  personai, kas kļuvusi par bezdarbnieku pēc darba vai dienesta attiecību izbeigšanas uz pašas uzteikuma pamata vai sakarā ar pārkāpumu, – no dienas, kad bezdarbnieks iesniedzis iesniegumu par bezdarbnieka pabalsta piešķiršanu, bet ne agrāk kā divus mēnešus pēc bezdarbnieka statusa iegūšanas dienas.