2024. gadā BVKB izsniedza 130 atļaujas jaunu enerģijas ražošanas projektu īstenošanai vai esošo jaudu palielināšanai. Atļaujas ietvēra 46 enerģijas uzkrātuvju (BESS) projektus, 22 saules elektrostaciju (SES) projektus, divas vēja elektrostacijas (VES) un 52 hibrīdatļaujas, kas apvieno vairākus enerģijas risinājumus vienā projektā. Atļauju pieprasījuma pieaugums atspoguļo strauji augošo interesi par atjaunīgās enerģijas izmantošanu. Kopumā līdz 2024. gada beigām Latvijā bija aktīvas 744 atļaujas. Atļauju saņemšana gan vēl nenozīmē, ka atļaujā norādītā ražošanas jauda tiks ieviesta, jo projektu īstenošanu iespaido pieejamā tīkla jauda.
Kārtējo gadu BVKB sniedza finansiālo atbalstu Latvijas mazaizsargāto iedzīvotāju grupām, piešķirot kopumā 24,6 miljonus eiro vidēji 93 187 aizsargātajiem lietotājiem mēnesī. No šīs summas 10,2 miljoni eiro tika novirzīti daudzbērnu ģimenēm, 8,5 miljoni eiro trūcīgajām un maznodrošinātajām personām, bet 5,8 miljoni eiro – personām ar invaliditāti un ģimenēm, kurās ir bērni ar invaliditāti.
Atskatoties uz padarīto kopš 2020. gada 1. janvāra, kad BVKB tika uzticēta enerģētikas politikas administrēšana, iestādes direktore Baiba Vītoliņa uzsver: “Profesionāla komanda un mērķtiecīga darba organizēšana spēj sasniegt ievērojamus rezultātus arī īsā termiņā, pozitīvi ietekmējot Latvijas enerģētikas nozari.”
Informējam, ka no 2025. gada 1. februāra reorganizācijas ietvaros enerģētikas politikas funkcijas tiek nodotas Enerģētikas un vides aģentūrai (EVA), kas darbojas Klimata un enerģētikas ministrijas pārraudzībā. EVA turpinās uzsākto BVKB darbu, sekojot līdzi energoefektivitātes un ilgtspējas prasību ievērošanai, piedāvājot atbalstu atjaunīgās enerģijas projektu ieviešanā un veicinot labvēlīgu vidi ilgtspējīgu investīciju attīstībai. BVKB turpinās attīstīt informācijas sistēmas, tostarp Energoresursu informācijas sistēmu, Aizsargāto lietotāju datu atbalsta sistēmu un Energoresursu izmaksu kompensēšanas informācijas sistēmu.