«Kinetics Nail Systems» hakatonu organizē kopā ar RTU, lai uzņēmumam piesaistītu jaunus darbiniekus – ķīmijas studentus. «Mūs interesē cilvēki, kuri ir zinātkāri, kuri ir gatavi mācīties un grib kaut ko apgūt, kuri saprot, ka tas, ko mēs zinām šodien, nav nekāds garants tam, kas būs rītdien,» saka «Kinetics Nail Systems» vadītājs Andžejs Stenslavs.
Savukārt RTU Dabaszinātņu un tehnoloģiju fakultātes dekāns Māris Turks uzsver: «Mūsu nozarei, kurā ietilpst gan ražojošā industrija, gan zinātniskie institūti, akūti trūkst ķīmijas un ķīmijas tehnoloģijas speciālistu, tāpēc esam gandarīti, ka uzņēmumi rosina studentus piedalīties šādās radošās nozarēs un studiju laikā iepazīt industrijas sniegtās iespējas nākotnes karjeras veidošanā.»
Lai veiksmīgāk izpildītu hakatona uzdevumu, «Kinetics Nail Systems» aicināja hakatona dalībniekus viesoties uzņēmumā, kur jauniešiem bija gan ekskursija, gan arī paneļdiskusija.
Prezentējot savu piedāvājumu, studentu komandām jāizskaidro, ko no produkta sagaida patērētājs un meistars šodien un ko sagaidīs nākotnē. Jāpastāsta arī par želejlakas izejvielām, iekļaujot atbildes uz jautājumiem, kas varētu aizstāt šobrīd izmantojamos akrilātu monomērus, akrilātu oligomērus un fotoiniciatorus, kuras izejvielas spētu nodrošināt analogas pārklājuma īpašības, taču būtu ar mazāku kairinājuma risku cilvēka veselībai un kā alternatīvas izejvielas ietekmēs pārklājuma īpašības. Tāpat nepieciešams apsvērt arī dažādus drošības aspektus – kā panākt labu adhēziju ar drošām un saudzīgām izejvielām, kādas alternatīvas varētu būt pārklājuma sacietēšanai UV gaismā un kādi vēl varētu būt drošības riski, lietojot konkrēto produktu.
RTU Dabaszinātņu un tehnoloģiju fakultātē var iegūt zināšanas ķīmijā un ķīmijas tehnoloģijā, materiālu inženierijā, vides un ūdens inženierzinātnē un biotehnoloģijā. Studējot ķīmiju un ķīmijas tehnoloģiju, iegūst daudzpusīgas zināšanas, kas ļauj strādāt visdažādāko nozaru – ķīmijas, biotehnoloģijas, farmācijas, kosmētikas, pārtikas, būvmateriālu, keramikas, degvielas, koksnes pārstrādes, tekstilmateriālu – uzņēmumos, kur nepieciešami inženierzinātņu speciālisti, kas pārzina ķīmiskos procesus, spēj nodrošināt to kvalitāti, spēj izstrādāt jaunas metodes un iekārtas, radīt, projektēt un ieviest jaunas, inovatīvas tehnoloģijas.
«Kinetics Nail Systems» ir Latvijas kosmētikas ražošanas uzņēmums ar savu pētniecības un attīstības (R&D) laboratoriju, kurā darbojas 20 ķīmiķi, kas gadā veic vairāk nekā 7000 eksperimentu, lai radītu produktus, ko eksportē uz 42 pasaules valstīm.