Muzejpedagoģiskā programma “Vēsturi radām mēs paši II” Stompaku nometnes vietā, 1.martā aicinās vecāko klašu skolēnus un jaunsargus, tikmēr 2.marts, Nacionālo partizānu bruņotās pretošanās atceres diena, sāksies ar ziedu nolikšanu pie pieminekļa Latgales partizānu pulka kritušajiem karavīriem un ceļojošās izstādes, veltītas Latvijas Republikas Zemessardzes 30.gadadienai, atklāšana. Tā atspoguļo Zemessardzes attīstības gaitu no tās dibināšanas pirmsākumiem 1991. gada 23.augustā līdz pat mūsdienām, ietverot gan informāciju par ekipējuma, bruņojuma, formas tērpu izmaiņām laika gaitā, gan Zemessardzes uzdevumiem un struktūru.
Dienas otrajā pusē, pieminot un godinot nacionālos partizānus, viņu patriotismu un cīņas sparu, Stompaku nometnes teritorijā Balvu novada Susāju pagastā norisināsies piemiņas pasākums.
Par Nacionālo partizānu bruņotās pretošanās atceres dienu ir noteikts 2. marts, jo 1945. gadā 2. martā Viļakas (bijušā Abrenes) apriņķa Stompaku purva salās notika lielākā kauja Latvijas nacionālo partizānu kara vēsturē. Toreiz ap 350 Latgales mežabrāļu izcīnīja smagu kauju ar uzbrūkošā čekas karaspēka skaitlisko pārspēku, paliekot nesakauti un organizēti atkāpjoties, izvairījās no draudošā aplenkuma un papildu zaudējumiem.
Dabas liegums “Stompaku purvi” ir unikāla teritorija ar dabas bagātībām un kultūrvēsturisko mantojumu. Purva austrumu daļas salās 2. Pasaules kara laikā bija ierīkota partizānu apmetne, kura bija lielākā Baltijā un Ziemeļeiropā. Tajā bija 24 bunkuri un vairākas virszemes būves. Uz Nacionālo partizānu mītnēm dabas liegumā “Stompaku purvi” ved marķēta taka, ir atjaunoti trīs bunkuri - baznīcas bunkurs, nometnes štāba un štāba apsardzes bunkurs. Šo bunkuru bedres izraktas tieši tur, kur 40. gadu vidū tie reāli atradās, veikti arī arheoloģiskie izrakumi un pētījumi. Arheoloģiskajos izrakumos atrastie priekšmeti būs apskatāmi Viļakas muzejā.